Jonasovi.cz
O nás

Hranický dětský pěvecký sbor HDPS byl založen v roce 1982 olomouckým sbormistrem Jiřím Klimešem, který o dva roky později v roce 1984 předal taktovku Taťáně Jonasové. V hlavním sboru zpívají sboristky od 11 let. Mladší děvčata i chlapci navštěvují Přípravný sbor HDPS. Sbor zpívá velmi různorodý repertoár. Od lidových písní a koled přes skladby světových skladatelů vážné hudby až po populární hudbu. Sbor pravidelně uskutečňuje své koncerty v hranických kostelech a koncertních sálech. V Hranicích jsou dlouhá léta pověstné Vánoční, Jarní a Letní koncerty, které vždy místo konání naplní do posledního místa.

Hranický dětský pěvecký sbor...

Sbor účinkuje na akcích města ve dvoraně hranického zámku a pravidelně reprezentuje město Hranice v zahraničí. Sbor si mohli poslechnout posluchači na různých místech České republiky, ale také v Německu, Maďarsku, Bulharsku a Rakousku. Velký ohlas zaznamenala vystoupení v partnerských městech Hranic v nizozemském Leidschendam-Voorburgu (2007) a slovenském Hlohovci (2008).

Sbor účinkuje na akcích města ve dvoraně...

V práci o sbor sbormistryni Taťáně Jonasové obětavě pomáhají kolegyně Jitka Řezničková a Hana Šampalíková, v poslední době také výborná klavíristka, hobojistka a flétnistka Alena Jestřebská, učitelka ZUŠ.

Sbor doprovází muzikanti...

Sbor doprovází muzikanti, převážně z řad studentů hranického gymnázia. V letech 2002 - 2007 to byl Matěj Černý - kontrabas, Karel Matěj Machů a Michal Mazan - kytara, Marek Antoňů - perkuse, Dorota Rabinská - housle, Hana Kavalová - klavír. V současnosti sbor doprovází Vojtěch Miloš - kontrabas, David Križan - kytara, Barbora Križanová - viola, Karel Kraus - perkuse a Markéta Zwierzová - klavír. Ještě předtím to byli mezi mnoha jinými nezapomenutelní František Kopecký, Ondřej Libosvár, Marek Lesák, či učitelé ZUŠ Jana Labašová, Marie Moštěková, Jana Klézlová, Tamara Foltýnková. Z mnoha odchovanců vyrostli vynikající muzikanti a zpěváci. Někteří z nich se věnují hudbě profesionálně.